13th Region boys rosters, schedules


Clay County

Robert Marcum

Roster

Seniors – Blake Smith, 6-2, G; Trey Farmer, 6-3, G; Wes Wolfe, 6-3, F; Coty Arnold, 6-3, F; Jacob Vaughn, 6-5, F; Tyler Lyttle, 6-1, F.

Juniors – Will Sexton, 6-3, G; Logan Gabbard, 6-6, C.

Sophomores – Tyler Gray, 6-6, C; Jonah Hinkle, 6-0, G; Tristion Smith, 6-0, G; Spencer Dubbles, 6-2, F; Timmy Bowling, 5-8, G; Chase Mayfield, 5-8, G; Ryan Rogers, 6-2, C; Russ Jackson, 6-1, F.

Freshmen – Gabriel Crockett, 6-0, G; Cameron Farmer, 6-0, F; Logan Bowling, 6-1, C; John Chandler Gilbert, 6-0, G.

Schedule

Nov. 30 – OBI; Dec. 1 – at Bell County; Dec. 3 – at Red Bird; Dec. 8 – Corbin; Dec. 12 – Bobby Keith Classic; Dec. 16-19 – Tarkanian Classic at Los Vegas, Nev.; Dec. 27-29 – Cumberland Falls Invitational at Corbin

Jan. 2 – Boyle County; Jan. 5 – WYMT Mountain Classic at Knott County Central; Jan. 12 – Jackson County; Jan. 14 – at South Laurel; Jan. 15 – Red Bird; Jan. 19 – at North Laurel; Jan. 21 – Harlan County; Jan. 26 – North Laurel; Jan. 29 – Whitley County;

Feb. 2 – at Wayne County; Feb. 5 – at Jackson County; Feb. 6 – Shelby County; Feb. 9 – Knox Central; Feb. 11 – at OBI; Feb. 13 – at Lexington Catholic; Feb. 16 – Perry County

^^^

North Laurel

Brad Sizemore

Roster

Seniors – Kyle Jeffers, 6-6, G; Trae Henson, 6-0, G; Bryan Ball, 6-2, G; Jaret Lipps, 6-2, G; Andrew Miller, 6-0, G.

Juniors – Peyton Broughton, 6-5, G; Bryson Asher, 6-7, F; Zach Steely, 6-5, C; James Nicely, 6-3, C; Brett Gaynor, 6-2, F.

Sophomores – Brian Gray, 5-11, G; Kaleb Osborne, 6-1, F; Dalton Smith, 5-10, G; Dillon Hammons, 6-2, F; Jacob Overbay, 5-10, G; Chase Pennington, 5-9, G; Dakota Steelman, 6-0, G.

Freshmen – Adam Sizemore, 5-8, G.

Schedule

Dec. 4-5 – Legacy Nissan Classic; Dec. 8 – at Madison Southern; Dec. 11 – South Laurel; Dec. 15 – at Whitely County; Dec. 18-19 – Kentucky Bank Challenge at Rowan County; Dec. 22 – George Roger Clark; Dec 28-30 – Mountain Schoolboy Classic at Belfry;

Jan. 2- at Jackson County; Jan. 5 – at Red Bird; Jan. 9 – at Red Bird; Jan. 12 – OBI; Jan. 15 – Jackson County; Jan. 19 – Clay County; Jan. 23 – Belfry; Jan. 26 — at Clay County; Jan. 29 – at OBI; Jan. 30 – Lee County;

Feb. 2 – at Bell County; Feb. 5 – at South Laurel; Feb. 6 – Owen County at Lafayette; Feb. 9 – Lynn Camp; Feb. 13 – Barbourville; Feb. 16 – at Pulaski County; Feb. 19 – Knox Central.

^^^

Jackson County

Greg Parrett

Roster

Seniors – Landon Bond, 6-1, G; Andrew Hillard, 6-5, C; Shawn McClure, 5-10, F.

Juniors – Lucas Moore, 5-8, G; Hunter Carroll, 6-3, G; Matt Walker, 6-3, F; Miles Hurst, 5-10, G; Jamie Burkhart, 5-8, G.

Sophomores – Tanner Harris, 6-1, F; Chase Gilbert, 6-4, C; Dylan Rose, 6-4, F; Drew Akemon, 5-10, G; Andy Bryant, 5-10, G.

Freshmen – Zach Bingham, 5-10, G; McGuire Wilson, 5-8, G.

Eighth Grade – Blaine Miller, 6-3, G.

Schedule

Dec. 1 – at Lee County; Dec. 3 – at Johnson Central; Dec. 5 – PRTC Classic; Dec. 7 – at Riverside Christian; Dec. 8 – Garrard County; Dec. 10 – at OBI; Dec. 12 – Greenup County; Dec. 17 – Bell County; Dec. 21 – Smoky Mountain Classic at Gatlinburg, Tenn.

Jan. 2 – North Laurel; Jan. 5 – Whitley County; Jan. 9 – OBI; Jan. 12 – at Clay County; Jan. 15 – at North Laurel; Jan. 19 – at Corbin; Jan. 22 – Red Bird; Jan. 23 – Clinton County; Jan. 26 – at Berea; Jan. 29 – at Red Bird; Jan. 30 – at Jackson City

Feb. 2 – at Lynn Camp; Feb. 5 – Clay County; Feb. 6 – Betsy Layne; Feb. 9 – at Rockcastle County; Feb. 12 – Powell County; Feb. 13 – at Wolfe County; Feb. 16 – Middlesboro; Feb. 18 – at Model.

^^^

Oneida Baptist

David Robinson

Roster

Seniors – Dejour Fraizer, 6-2, G; Simon Robinson, 6-0, F; Alex Assa, 6-1, F; Noble Zeka 6-1, F; Grant Zeka, 6-2, C; Demi Olawaye, 6-0, G; Trey Stout, 5-10, G; Tyler Bishop, 5-9, G; Jamark Cox, 5-8, G; Yonni Kebede, 5-10, F; Andrew Pettus, 5-10, F; Nati Alema, 5-9, G; Benson Chan, 5-6, G.

Juniors – Jeremiah Taiwo, 5-10, G; Ola Onitiri, 6-1, C.

Sophomores – Hera Decaines, 5-10, G; Kai Kai Sumivolstein, 6-0, F; Jindu Onouha, 5-9, G; Nathan Choe, 6-3, C.

Freshman – Isaiah Nichols, 5-7, G.

Schedule

Nov. 30 – at Clay County Dec. 1 – Pineville; Dec. 4 – at Barbourville; Dec. 5 – at Middlesboro; Dec. 7 – at Owsley County; Dec. 10 – Jackson County; Dec. 12 – Red Bird

Jan. 9 – at Jackson County; Jan. 12 – at North Laurel; Jan. 15 – Barbourville; Jan. 16 – at Knox Central; Jan. 18 – 13th Region All “A” Classic at Lynn Camp; Jan. 23 – McCreary Central; Jan. 25 – Middlesboro; Jan. 26 – Leslie County;

Jan. 29 – North Laurel; Jan. 30 – Harlan

Feb. 1 – at Middlesboro; Feb. 2 – Lee County; Feb. 4 – at Pineville; Feb. 5 – at Red Bird; Feb. 8 – at Lynn Camp; Feb. 9 – Lee County; Feb. 11 – Clay County; Feb. 13 – at Harlan; Feb. 18 – at Barbourville; Feb. 19 – at Leslie County.

Red Bird

Charles David Collett

Roster

Seniors – Thomas Wilder, 6-3, F.

Juniors – Chandler Caldwell, 6-4, C; Steven Leath, 5-10, G; Ethan Smith, 6-4, G; Jacob Jackson, 6-1, G; Seth Carroll, 5-8, G; Jonathon Kabonga, 5-9, G; Max Kitoko, 6-1, G; Junior Kitoko, 5-11, G.

Sophomores – Austin Jones, 6-1, F.

Schedule

Dec. 1 – at Leslie County; Dec. 3 – Clay County; Dec. 4 – Lee County; Dec. 7 – at Middlesboro; Dec. 8 – at Lynn Camp; Dec. 10 – Pineville; Dec. 12 – at OBI; Dec. 17 – Riverside Christian; Dec. 19 – at Rose Hill Christian; Dec. 21 – Harlan; Dec. 28-30 – Pine Mountain Classic at Pineville

Jan. 2 – Lynn Camp; Jan. 5 – North Laurel; Jan. 8 – Rose Hill Academy; Jan. 9 – at North Laurel; Jan. 11 – at Riverside Christian; Jan. 12 – Kentucky School f/t Deaf; Jan. 15 – at Clay County; Jan. 16 – at Harlan; Jan. 18 – 13th Region All “A” Classic at Lynn Camp; Jan. 22 – at Jackson County; Jan. 23 – Middlesboro; Jan. 29 – Jackson County

Feb. 1 – Leslie County; Feb. 4 – Owsley County; Feb. 5 – OBI; Feb. 16 – at Pineville; Feb. 19 – at Owsley County

^^^

South Laurel

Jeff Davis

Roster

Seniors – Caleb Taylor, 6-7, C; Braden Miller, 5-9, G; Andrew Griffith, 6-5, F; Kayne Hensley, 5-11, F.

Juniors – Jared Grubb, 5-11, G; Zach Feltner, 6-3, F; Blake Phelps, 6-1, G.

Sophomores – Ryan Anders, 6-4, G; Dylan Wagner, 6-2, F; Clay Weaver, 5-11, G; Logan Madden, 6-0, G; Keenan Hernandez, 5-11, G; Sawyer Smith, 5-10, G; Tanner Gilmore, 5-8, G; Chase Carson, 6-0, F; Caleb Clonce, 5-7, F; Kyle Smith, 5-8, F; Chase Bargo, 5-6, G; Tristan Lewis, 5-8, G.

Freshmen – J.J. Ramey 6-3, G; Matthew Dalton, 6-3, G.

Schedule

Nov. 30 – at Franklin County Dec. 4-5 – Legacy Nissan Classic at North Laurel; Dec. 8 – at Whitley County; Dec. 11 – at North Laurel; Dec. 15 – Corbin; Dec. 18-19 – Kentucky Bank Challenge at Rowan County; Dec. 28-30 – Mountain Schoolboy Classic at Belfry;

Jan. 2 – Knox Central; Jan. 5 – WYMT Mountain Classic at Knott County Central; Jan. 12 – Bell County; Jan. 14 – Clay County; Jan. 18 – at Powell County; Jan. 22 – Whitley County; Jan. 26 – at Corbin; Jan. 29 – at Williamsburg; Jan. 30 – at West Jessamine

Feb. 1 – Russell County; Feb. 5 – North Laurel; Feb. 8 – Harlan County; Feb. 12 – Williamsburg; Feb. 15 – Madison Central; Feb. 18 – Rockcastle County

^^^

Corbin

Tony Pietrowski

Roster

Seniors – Connor Hopkins, 6-4, C.

Juniors – Zach Maguet, 5-10, G; Sam Taylor, 6-0, F; A.J. Moore, 6-2, F; Tanner Barnes, 6-0, F; Dylan Brock, 6-1, F; Blake Burns, 6-0, G

Sophomores – Andrew Taylor, 6-2, G; Aaron Money, 6-2, C; Camron Sizemore, 6-0, G; Jonas Sproles, 5-10, G; Caleb Mitchell, 6-1, G; Bradon Dickerson, 5-11, G.

Freshmen – Chase Sanders, 6-2, G; Cameron Maguet, 5-8, G.

Schedule

Dec. 4 – Powell County; Dec. 8 – at Clay County; Dec. 11 – Bobby Keith Classic at Clay County; Dec. 15 at South Laurel; Dec. 18 – Lincoln County; Dec. 21 – Berea Invitational Tournament at Berea; Dec. 27 – Cumberland Falls Invitational Tournament

Jan. 5 – at Lincoln County; Jan. 8 – Williamsburg; Jan. 11 – Harlan County; Jan. 12 – Middlesboro; Jan. 15 – at Whitley County; Jan. 18 – Knox Central; Jan. 19 – Jackson County; Jan. 22 – Tim Short Auto Mall Classic; Jan. 26 – South Laurel; Jan. 28 – at Barbourville; Jan. 29 – Bell County

Feb. 1 – Pineville; Feb. 2 – at Williamsburg; Feb. 5 – Whitley County; Feb. 11 – at Pineville; Feb. 15 – Lynn Camp; Feb. 19 – Harlan.

^^^

Whitley County

Jerry Overbey

Roster

Seniors – Luke Woods, 5-9, G; Casey Crisologo, 6-0, G; Adam Petrey, 6-4, F; John Sasko, 6-3, G.

Juniors – Tyler Downs, 6-4, F; Josh Richardson, 5-10, G; Zach Lawson, 5-7, G.

Sophomores – Cory Johnson, 6-0, G; Bayley Rice, 6-8, C; Dylan Wilson, 6-2, F; Blake Brown, 5-10, G; Jarrett Carr, 6-7, C; Logan Lambdin, 5-7, G; Chris Tan, 5-8, G.

Freshman – Caleb Rains, 6-0, F; Chandler Powell, 6-0, G.

Schedule

Dec. 1 – at Jellico, Tenn.; Dec. 4 – at Wayne County; Dec. 8 – South Laurel; Dec. 10-12 – Bowman Classic at Lynn Camp; Dec. 15 – North Laurel; Dec. 21-23 – Smoky Mountain Classic at Gatlinburg, Tenn.; Dec. 26-29 – Cumberland Falls Invitational Tournament at Corbin

Jan. 2 – Barbourville; Jan. 5 – at Jackson County; Jan. 7 – at Russell County; Jan. 9 – Iroquois; Jan. 12 – Garrard County; Jan. 15 – Corbin; Jan. 18 – Bell County; Jan. 22 – at South Laurel; Jan. 26 – at Williamsburg; Jan. 29 – at Clay County

Feb. 2 – at Knox Central; Feb. 5 – at Corbin; Feb. 8 – Williamsburg; Feb. 9 – at Middlesboro; Feb. 12 – at Harlan County; Feb. 16 – Rockcastle County; Feb. 19 – McCreary Central.

^^^

Williamsburg

Patrick Robinson

Roster

Juniors – Hagen Hawn, 6-2, G; Tyler Banks, 6-2, F.

Sophomores – Tanner Boggs, 5-10, G; Alec Poore, 5-10, G; Darrell White, 6-1, F; Hunter Jeffers, 5-7, G; Mathew Christian, 5-7, G; Stohn Hunter, 6-2, C.

Freshmen – Hunter Hollingsworth, 5-9, G; Jacob Balew, 5-10, G.

8th Grade – Caleb Rose, 5-10, G; Dalton Ponder, 5-9, G.

Schedule

Dec. 4 – at Lynn Camp; Dec. 8 – at TBA; Dec. 17 – Barbourville; Dec. 21 – Lynn Camp; Dec. 28-29 – Pine Mountain Classic at Pineville; Dec. 30 – TBA

Jan. 5 – at Bell County; Jan. 8 – at Corbin; Jan. 14 – Pineville; Jan. 16 – TBA; Jan. 19 – 13th Region All “A” Classic at Lynn Camp; Jan. 26 – Whitley County; Jan. 29 – South Laurel

Feb. 2 – Corbin; Feb. 8 – at Whitley County; Feb. 12 – at South Laurel; Feb. 18 – at Pineville

^^^

Barbourville

Derek Collins

Roster

Seniors- Brentley Perry, 5-10, G; Tate Carter, 6-0, G; Austin Taylor, 5-10, G.

Juniors- Bradley Warren, 5-10, G; Zach Deaton, 6-3, F; James Witt, 6-1, C;

Kenny Gray, 6-5, C; Nathan Carmack, 5-8, G.

Sophomores- Markelle Turner, 5-11, PG; Tanner Mills, 6-0, G; Craig Gray, 6-0, G;

Drew Smith, 5-10, G; Rex Miller, 6-1, F; Seth Mills, 6-1, F; Christian Bunch, 5-10, F.

Schedule

Dec. 3 – Middlesboro; Dec. 4 – OBI; Dec. 5 – McCreary Central; Dec. 12 – Rockcastle County; Dec. 15 – at Harlan County; Dec. 17 – at Williamsburg

Jan. 2 – at Whitley County; Jan. 5 – at Knox Central; Jan. 8 – at Pineville;

Jan. 12 – Lynn Camp; Jan. 15 – at OBI;

Jan. 19 – 13th Region All “A” Classic at Lynn Camp; Jan. 25 – Harlan County;

Jan. 28 – Corbin

Feb. 6 – Don Marshall Ram/ “E” Classic at Pulaski County; Feb. 9 – at Leslie County; Feb. 12 – at Middlesboro; Feb. 13 – at North Laurel; Feb. 16 – at Bell County;

Feb. 18 – OBI

Knox Central

Tony Patterson

Roster

Seniors – Chad Marsee, 6-5, C; Hunter Tye, 5-11, F; Blaine Wyatt, 6-3, F.

Juniors – Cameron Harmon, 6-2, G; Wade Liford, 6-6, F; Austin Allen, 6-7, C; Troy Beirman, 6-3, G; Tanner Wells, 6-3, F; Jeremy Stewart, 6-0, G; Xavier Gregory, 5-10, G; Cameron Harmon, 6-2, G; Braden Imel, 5-10, F; Jeremiah Hatfield, 6-6, C; Anthony Gray, 5-9, G.

Sophomores – Jermel Carton, 5-11, G; Derrick Hatfield, 6-0 F; Jackson Tomlin, 6-4, C.

Freshmen – Nick Martin, 6-5, F; Adam Renfro, 6-2, F; Dane Imel, 5-9, G; Dalton Elliott, 5-10, G.

Schedule

Dec. 8 – at Harlan County; Dec. 11 – Boyle County; Dec. 12 – Casey County; Dec. 17 – at Jackson County; Dec. 21-23 – Smoky Mountain Classic at Gatlinburg, Tenn.

Jan. 2 – at South Laurel; Jan. 5 – Barbourville; Jan. 8 – at Lynn Camp; Jan. 9 – at Powell County; Jan. 12 – at Pineville; Jan. 16 – OBI; Jan. 18 – at Corbin; Jan. 20-23 – Toyota Classic at Scott County; Jan. 26 – at Wayne County

Feb. 2 – Whitley County; Feb. 5 – at Leslie County; Feb. 6 – Paintsville; Feb. 9 – at Clay County; Feb. 12 – at Paintsville; Feb. 13 – Don Marshall Ram 12th Region Shootout at Pulaski County; Feb. 16 – at Buckhorn; Feb. 18 – Bell County; Feb. 19 – at North Laurel.

^^^

Pineville

J.D. Strange

Roster

Seniors – Joseph Simpson, 6-3, F.

Juniors – Trent Lefevers, 6-0, G; Cody Carnes, 6-4, F; Tucker Woolum, 5-9, G; Jacob Caldwell, 6-0, F.

Sophomores – Josh Lawson, 5-10, G; Dillon Asher, 6-1, F; Marcus Estep, 6-1, F.

Freshman – Mikey Long, 6-4, C; Matt Golden, 5-7, G; Thomas Vaughn, 5-9, G; Chris Saylor, 6-2, F; Daniel Watts, 5-9, G; Nick Holbrook, 5-10, F; Billy Wilder, 6-0, F.

Schedule

Dec. 1 – at OBI; Dec. 5 – Kentucky Bank Classic at Paris; Dec. 7 – at Thomas Walker, Va.; Dec. 10 – at Red Bird; Dec. 12 – Coaches vs. Cancer Classic at Model; Dec. 15 – at Middlesboro; Dec. 18-21 – J Frank White Classic at Harrogate, Tenn.; Dec. 28-30 – Pine Mountain Classic

Jan. 5 – at Lynn Camp; Jan. 8 – Barbourville; Jan. 12 – Knox Central; Jan. 14 – at Williamsburg; Jan. 19 – 13th Region All “A” Classic at Lynn Camp; Jan. 26 – at Harlan; Jan. 28 – Middlesboro

Feb. 1 – at Corbin; Feb. 4 – OBI; Feb. 6 – Thomas Walker, Va.; Feb. 8 – Harlan; Feb. 11 – Corbin; Feb. 16 – Red Bird; Feb. 18 – Williamsburg.

^^^

Lynn Camp

Dinky Phipps

Roster

Seniors – Austin Weddle, 6-3, F; Austin Maier, 6-4, C.

Juniors – Bruce Hopkins, 5-5, G; Jayden Elliott, 5-10, G; Antonio Tepesano, 6-3, C; Bronson Roaden, 5-11, F; Dylan Guinn, 5-4, G; Brandon Lee, 6-0, G; Tyson Blevins, 5-7, G.

Sophomores – Jacob Bundy, 6-2, F; Andrew Jones, 6-4, C.

Freshman – Gage Hill, 5-8, G; Colson Messer, 5-10, G; Jackson Hammons, 6-0, C.

Schedule

Dec. 1 – Middlesboro; Dec. 4 – Williamsburg; Dec. 5 – at TBA; Dec. 8 – Red Bird; Dec. 10-12 – Bowman Classic; Dec. 15 – Thomas Walker, Va.; Dec. 17 – Berea; Dec. 21 – at Williamsburg; Dec. 28-30 – Pine Mountain Classic at Pineville

Jan. 2 – at Red Bird; Jan. 5 – Pineville; Jan. 8 – Knox Central; Jan. 12 – at Barbourville; Jan. 15 – at McCreary Central; Jan. 18 – 13th Region All “A” Classic; Jan. 23 – at Thomas Walker, Va.; Jan. 29 – at Berea

Feb. 2 – Jackson County; Feb. 6 – Scott County Bank at Buckhorn; Feb. 8 – OBI; Feb. 9 – at North Laurel; Feb. 12 – at Burgin; Feb. 15 – at Corbin; Feb. 16 – Harlan; Feb. 19 – at Middlesboro.

^^^

Harlan County

Michael Jones

Roster

Juniors – Cameron Carmical, 5-11, G; Treyce Spurlock, 6-6, G; David Turner, 6-2, C; Joey Swanner, 6-0, F.

Sophomores – Drew Nolan, 6-1, G; Tyrese Simmons, 5-10, F; Andrew Creech, 5-9, G; Lamar Burkhart, 6-1, F; Christian Hall, 6-1, F; Jacob Branson, 6-1, G; A.J. Simmons, 5-10, G.

Freshmen – Gabe Price, 5-9, G; Alex Pace, 6-0, G; Michael Smith, 6-1, G; Matthew Smith, 6-0, F.

Schedule

Dec. 1 – at Letcher County Central; Dec. 5 – PRTC Classic at Jackson County; Dec. 8 – Knox Central; Dec. 11 – Middlesboro; Dec. 12 – Breathitt County; Dec. 15 – Barbourville; Dec. 17 – Harlan; Dec. 21-23 – Seahawk Holiday Classic at Hilton Head, S.C.; Dec. 28-30 – Red River Classic at Powell County

Jan. 2 – at Bell County; Jan. 5 – WYMT Mountain Classic at Knott County Central;

Jan. 9 – at Clinton County; Jan. 11 – Hometown Bank Classic; Jan. 21 – at Clay County; Jan. 22 – Bell County; Jan. 25 – at Barbourville;

Jan. 30 – Kentucky Prep Showcase at Jackson City

Feb. 2 – at Middlesboro; Feb. 4 – at Harlan; Feb. 6 – at Model; Feb. 8 – at South Laurel; Feb. 12 – Whitley County; Feb. 13 – Bryan Station; Feb. 16 – June Buchanan.

^^^

Bell County

Lewis Morris

Roster

Seniors – Zach Partin, 6-3, F.

Juniors – Peyton Collett, 6-1, F; Ethan Gambrel, 5-8, G; Vic Morris, 6-1, G; Jacob Hunley, 6-3, C; Dalton Callebs, 5-9, G; Jared Saylor, 6-2, G.

Sophomores – Kyle Barnett, 6-3, C.

Freshmen – Isaac Collett, 6-1, G; Sawyer Brock, 5-11, G; Ben Goodin, 5-9; Tyler Partin, 6-5, G.

Schedule

Dec. 1 – Clay County; Dec. 4 – Cumberland Gap, Tenn.; Dec. 5 – Estill County; Dec. 12 – Black Bear Classic at Harlan County; Dec. 15 – at Harlan; Dec. 17 – at Jackson County; Dec. 19-22 – Heritage Lids Tournament at Heritage, Tenn.; Dec. 27-30 – Lake Cumberland Holiday Hoops Classic at Various Sites

Jan. 2 – Harlan County; Jan. 5 – Williamsburg; Jan. 8 – Middlesboro; Jan. 12 – at South Laurel; Jan. 15 – Leslie County; Jan. 18 – at Whitley County; Jan. 22 – at Harlan County; Jan. 29 – at Corbin

Feb. 2 – North Laurel; Feb. 5 – at Middlesboro; Feb. 6 – Don Marshall Ram/ “E” Classic; Feb. 9 – Harlan; Feb. 11 – at Cumberland Gap, Tenn.; Feb. 16 – Barbourville; Feb. 18 – at Knox Central; Feb. 19 – June Buchanan.

^^^

Harlan

David Parks

Roster

Seniors – Drew Parks, 5-10, G; Caleb Hogue, 5-10, G; Robbie Curry, 5-8, G; Brandon Huff, 6-0, C.

Juniors – Noah Busroe, 5-10, G; Trent McKenzie, 5-9, F; Ethan Morton, 5-8, G.

Sophomores – Paul Stapleton, 5-10, G; Tyler Carmical, 5-10, G.

Freshmen – Kilian Ledford, 6-0, G; Caleb Atkins, 5-8, G; Logan Taylor, 5-10, G; Cade Barnes, 5-8, G; Carter Barnes, 6-1, C;

Troy Barton, 5-6, G, G; Jarrett McKenzie, 5-9, G; Tate Bryson, 5-8, G; Andrew Simpson, 5-10, G.

Schedule

Dec. 1 – at Thomas Walker, VA; Dec. 3 – Rye Cove, VA; Dec. 5 – at Jenkins; Dec. 8 – Middlesboro; Dec. 10-12 – Bowman Classic at Lynn Camp; Dec. 15 – Bell County; Dec. 17 – at Harlan County; Dec. 21 – at Red Bird; Dec. 28-29 – Pine Mountain Classic at Pineville

Jan. 5 – at Middlesboro; Jan. 9 – at Central (Wise), VA; Jan. 16 – Red Bird; Jan. 19 – 13th Region All “A” Classic at Lynn Camp; Jan. 26 – Pineville; Jan. 30 – at OBI; Feb. 1 – Jenkins; Feb. 4 – Harlan County; Feb. 8 – at Pineville; Feb. 9 – at Bell County; Feb. 13 – OBI; Feb. 16 – at Lynn Camp; Feb. 19 – at Corbin.

^^^

Middlesboro

Isaac Wilson

Roster

Seniors – Devin Lefevers, 5-10, G; Cody Smith, 6-0, F; Tyler Hammons, 5-8, G; Arz Juan Jackson, 5-10, G.

Juniors – Tyler Wilson, 5-8, G; Jackson Bledsoe, 6-2, C.

Sophomores – Anthony Jackson, 5-8, G; Taylor McClelland, 6-1, F; Jarrod Davis, 5-10, G; Ben Bowling, 6-1, C; Danny Williams, 6-4, C.

Freshmen – Drake Thomas, 5-9, G; Nick Poindexter, 6-3, C; Jake Gross, 5-9, F; Christian Hubbard, 6-0, F; Rhyan Rogers, 5-10, G.

Middlesboro

Dec. 1 – at Lynn Camp; Dec. 3 – at Barbourville; Dec. 4 – McCreary Central; Dec. 5 – OBI; Dec. 7 – Red Bird; Dec. 8 – at Harlan; Dec. 11 – at Harlan County; Dec. 15 – Pineville; Dec. 18-20 – Arby’s/KFC Holiday Classic at McCreary Central; Dec. 28-30 Pine Mountain Classic at Pineville

Jan. 5 – Harlan; Jan. 8 – at Bell County; Jan. 12 – at Corbin; Jan. 14 – McCreary Central; Jan. 18 – 13th Region All “A” Classic; Jan. 23 – at Red Bird; Jan. 25 – at OBI; Jan. 28 – at Pineville; Jan. 29 – at McCreary Central

Feb. 1 – OBI; Feb. 2 – Harlan County; Feb. 5 – Bell County; Feb. 9 – Whitley County; Feb. 12 – Barbourville; Feb. 16 – at Jackson County; Feb. 19 – Lynn Camp.

comments powered by Disqus