13th Region girls rosters, schedules


North Laurel

Eddie Mahan

Roster

Seniors – Kayla Bruner, 5-11, G; Makayla Sexton, 5-11, C; Ashley Rains, 5-8, F.

Juniors – Ashton Bridges, 5-7, F; Teddi Jervis, 6-1, C.

Sophomores – Hannah Lawson, 5-9, G; Madison Sheppard, 5-6, G; Tonya Brummett, 6-1, C; Katie George, 5-9, G; Valerie Jones, 5-6, G.

Freshmen – Haley Brummett, 6-1, C; Courtney Carroll, 5-5, G; Dakota Howe, 5-10, F; Alanie Robinson, 5-4, G.

8th Grade – Isabell Gray, 5-9, G; Gracie Jervis, 5-7, G; Taylor Combs, 5-6, F.

Schedule

Dec. 1-at Knox Central; Dec. 3 – Harlan; Dec. 7-at Rockcastle County; Dec. 12-Pulaski County; Dec. 15-at Scott County; Dec. 21-23-Smoky Mountain Classic; Dec. 28-30-Rock Holiday Classic;

Jan. 2-at Jackson County; Jan. 4-at Jackson County; Jan. 4-at Whitley County; Jan. 5-at Red Bird; Jan. 8-South Laurel; Jan. 9-Red Bird; Jan. 15-Jackson County; Jan. 16-Estill County; Jan. 19-Clay County; Jan. 22, Corbin; Jan. 26-at Clay County; Jan. 29-at OBI.

Feb. 2-Somerset; Feb. 6-at South Laurel; Feb. 9-OBI; Feb. 12-Bourbon County; Feb. 13-at Lynn Camp; Feb.15 Williamsburg; Feb.18-at Perry Central.

^^^

Clay County

James Burchell

Roster

Seniors – Kelli Roberts, 5-9, G; Alexis Napier, 5-6, G.

Juniors – Whitney Sizemore, 5-5, G; Kayleigh Hicks, 5-10, F.

Sophomores – Candy McClure, 5-6, F; Chasity Sizemore, 5-9, C.

Freshmen – Shelby Phillips, 5-7, G; Summer Parker, 5-9, F; Rebecca Decker, 5-8, G; Kimberlyn Mills, 5-5, G; Baylie Hensley, 5-7, F.

8th Grade – Kaylee Mathis, 5-7, G; Chandler Rice, 5-7, F.

7th Grade – Taylor Asher, 5-4, G; Edwina Hacker, 5-6, G; Alexis Lewis, 6-0, C; Hailey Napier, 5-6, G; Allie Rose Phillips, 5-6, G

Schedule

Nov. 30 – Harlan County; Dec. 3 – at Red Bird; Dec. 5 – Bell County; Dec. 7 – at Harlan; Dec. 15 – OBI; Dec. 18-20 – Berea Holiday Classic at Berea; Dec. 28-30 – Best of Lakes Holiday Classic at Clinton County;

Jan. 2 – Whitley County; Jan. 7 – at Leslie County; Jan. 12 – Jackson County; Jan. 15 – Red Bird; Jan. 16 – at Madison Central; Jan. 19 – at North Laurel; Jan. 21 – Franklin County at Scott County; Jan. 22 – at Scott County; Jan. 23 – Ryle at Scott County; Jan. 26 – North Laurel;

Feb. 1 – at Rockcastle County; Feb. 5 – at Jackson County; Feb. 9 – Knox Central; Feb. 11 – at OBI; Feb. 13 – Corbin; Feb. 15 – South Laurel; Feb. 19 – at Middlesboro.

^^^

Oneida Baptist

Ryan Cordle

Roster

Seniors – Madison Kehler, 5-5, G; Ashley Booher, 5-10, C; Chinonsa Ibe, 5-7, F; Talina Brown, 5-5, G; Sharon Ogunyemi, 5-9, F.

Juniors – Mardorie Flahn, 5-3, G.

Sophomores – Amy Decker, 5-7, F.

Freshmen – Eileen Phocas, 5-4, G.

Schedule

Nov. 30 – at Owsley County; Dec. 4 – at Buckhorn; Dec. 5 – Lynn Camp; Dec. 8 – Barbourville; Dec. 10 – Jackson County; Dec. 11 – Model; Dec. 12 – Red Bird; Dec. 14 – Berea; Dec. 15 – at Clay County; Jan. 5 – at Corbin;

Jan. 8 – Pineville; Jan. 9 – at Jackson County; Jan. 12 – 13th Region All “A” Classic at Harlan; Jan. 18 – at Leslie County; Jan. 19 – at Williamsburg; Jan. 22 – at Pineville; Jan. 29 – North Laurel; Jan. 30 – at Middlesboro;

Feb. 1 – Whitley County; Feb. 4 – Buckhorn: Feb. 5 – at Red Bird; Feb. 8 – Riverside Christian; Feb. 9 – at North Laurel; Feb. 11 – Clay County; Feb. 13 – Trinity (Whitesville); Feb. 16 – Lee County; Feb. 18 – Cordia; Feb. 19 – Owsley County; Feb. 20 – at Riverside Christian.

^^^

Jackson County

Bryan Harris

Roster

Seniors – Cierra Crowe, 5-10, F.

Juniors – Patricia Ford, 5-8, F.

Sophomores – Haley Adkins, 5-5, G; Bailey Wilson, 5-6, G; Amelia Gabbard, 5-5, G; Sammie Riley, 5-1, G; Karah Crowe, 5-7, F; Morgan Vickers, 5-10, G.

Freshmen – Lexis Creech, 5-10, F; Sara Mulligan, 5-11, G; Raelon Creech, 5-8, F; Sonny Singleton, 5-3, G; Cheyanne Singleton, 5-3, G; Cherokee Hammonds, 5-7, F; Paige Jones, 5-7, G.

Schedule

Dec. 4 – Williamsburg; Dec. 5 – PRTC Classic at home; Dec. 7 – at Barbourville; Dec. 10 – at OBI; Dec. 14 – at Middlesboro; Dec. 16 – Lee County; Dec. 21 – Smoky Mountain Classic at Gatlinburg-Pittman, Tenn.;

Jan. 2 – North Laurel; Jan. 9 – OBI; Jan. 12 – at Clay County; Jan. 15 – at North Laurel; Jan. 18 – Pineville; Jan. 22 – Red Bird; Jan. 23 – at Lee County; Jan. 25 – Whitley County; Jan. 26 – at Berea; Jan. 28 – at Knox Central; Jan. 29 – at Red Bird; Jan. 30 – at South Laurel;

Feb. 5 – Clay County; Feb. 6 – at Williamsburg; Feb. 8 – Sayre; Feb. 11 – at Pineville; Feb. 12 – at Paris; Feb. 16 – Middlesboro.

^^^

Red Bird

Tonya Asher

Roster

Seniors – Allison Smith, 5-2, G.

Juniors – Kassidy Collett, 5-6, G; Kaley Collet, 5-6, G; Anmoul Kaur, 5-10, C; Paige Sizemore, 5-6, F; Kelly Nolan, 5-6, F.

Sophomores – Kara Wilson, 5-7, F; Bethany Austin, 6-0, C; Princess Panza, 5-5, G; Marianna Jacobo-Sandoval, 5-6, G; Anjalia Alameddine, 5-6, G.

Freshmen – McKenna Caldwell, 5-10, F, Ann Gonzales Morales, 5-5, G.

Schedule

Dec. 1 – at Leslie County; Dec. 3 – Clay County; Dec. 4 – Lee County; Dec. 7 – at Middlesboro; Dec. 8 – at Lynn Camp; Dec. 11 – at Berea; Dec. 12 – at OBI; Dec. 17 – Riverside Christian; Dec. 18 – at Pineville;

Jan. 2 – Lynn Camp; Jan. 5 – North Laurel; Jan. 9 – at North Laurel; Jan. 15 – at Clay County; Jan. 19 – Kentucky School f/t Deaf; Jan. 22 – at Jackson County; Jan. 23 – Middlesboro; Jan. 25 – Barbourville; Jan. 29 – Jackson County;

Feb. 1 – Leslie County; Feb. 5 – OBI; Feb. 6 – at Barbourville; Feb. 12 – Pineville; Feb. 19 – at Owsley County.

^^^

Corbin

Jason McDaniel

Seniors – Melanie Wilson, 5-6, G; Jaclyn Jewell, 5-7, G; Candice Gully, 5-10, F; Morgan Philpot, 6-0, C.

Juniors – Kameryn Ashurst, 5-5, G; Tori Baker, 5-11, F; Ashley Andrews, 5-7, G; Sara Beth Price, 5-10, G.

Sophomores – Cora Stevens, 5-11, F; Savanah Finley, 5-10, F; Ali Nedved, 5-7, F

Freshmen – Harleigh Grubb, 5-9, G; Jadyn Robertson, 6-0, F.

Schedule

Dec. 1 – at Wayne County; Dec. 3 – Knox Central; Dec. 7 – at McCreary County; Dec. 8 – Leslie County; Dec. 12 – at Mercer County; Dec. 17 – at Pulaski County; Dec. 21-23 – Boyle County Invitational at Boyle County; Dec. 28-30 – Destin Holiday Classic at Destin, Fla.;

Jan. 2 – South Laurel; Jan. 5 – OBI; Jan. 8 – Williamsburg; Jan. 12 – at South Laurel; Jan. 15 – at Whitley County; Jan. 19 – Boyle County; Jan. 22 – at North Laurel; Jan. 23 – Allen County-Scottsville; Jan. 25 – at Lincoln County; Jan. 29 – at Lynn Camp; Jan. 30 – Bell County;

Feb. 2 – at Williamsburg; Feb. 5 – Whitley County; Feb. 12 – at Harlan County; Feb. 13 – at Clay County; Feb. 15 – Pineville; Feb. 19 – Harlan.

^^^

Whitley County

David Estes

Seniors – Emily Vanderpool, 5-8, F.

Juniors – Destiny Kindel, 5-3, F.

Sophomores – Sierra Feltner, 5-7, G; Abbey Estes, 5-4, G; Hannah Clear, 5-3, G; Madison Centers, 5-9, C; Kaitlyn Lawson, 5-2, G; Gracie Nichols, 5-5, G.

Freshmen – Sarah Bolton, 5-5, G; Kaelie Frazier, 5-2, G; Mackenzie Smith 6-1, C; Amber Hill, 5-4, F.

8th Grade – Lyndi Kate Lawson, 5-7, F.

Schedule

Dec. 1 – at Jellico, Tenn.; Dec. 5 – Berea; Dec. 8 – South Laurel; Dec. 12-14 – Bowman Memorial Tournament at Lynn Camp; Dec. 17 – Garrard County; Dec. 19 – Salt River Electric Holiday Classic at Spencer County; Dec. 21-22 – Taylor County Christmas Tournament at Taylor County; Dec. 28-29 – Elite Insurance Solutions Lady Lions Classic at Garrard County;

Jan. 2 – at Clay County; Jan. 4 – North Laurel; Jan. 9 – Lynn Camp; Jan. 12 – Casey County; Jan. 15 – Corbin; Jan. 19 – McCreary County; Jan. 22 – at South Laurel; Jan. 25 – at Jackson County; Jan. 26 – at Williamsburg; Jan. 29 – Harlan County;

Feb. 1 – at OBI; Feb. 5 – at Corbin; Feb. 8 – Williamsburg; Feb. 9 – at Middlesboro; Feb. 12 – at Somerset; Feb. 15 – Knox Central; Feb. 19 – at Bell County.

^^^

South Laurel

Troy Thomas

Juniors – Katie Reynolds, 5-10, F; Shelby Davis, 5-7, F; Linzee Rollins, 5-9, F; Austin Hacker, 5-6, F.

Sophomores – Taylor Cromer, 5-8, G; Becca Phelps, 5-5, G; Drew Collett, 5-2, G; Mariah Riley, 4-10, G; Emma Hibbits, 5-7, G.

Freshmen – Dianna Morgan, 5-11, C; Bailey Smith, 5-4, G; Mariah Anders, 5-8, F.

8th Grade – Ally Collett, 5-3, G; Amerah Steele, 5-6, G; Courtney, Bowling, 5-4, G; Anna McWhorter, 5-7, F; Paige Smith, 5-6, F; Zoe Williams, 5-10, C.

Schedule

Nov. 30 – Madison Central; Dec. 3 – Boyle County; Dec. 5 – at Hazard; Dec. 8 – at Whitley County; Dec. 12 – Harlan County; Dec. 18-20 – Berea Holiday Classic at Berea; Dec. 28 – at Raceland;

Jan. 2 – at Corbin; Jan. 8 – at North Laurel; Jan. 12 – Corbin; Jan. 15 – at Knox Central; Jan. 19 – at Bell County; Jan. 22 – Whitley County; Jan. 26 – at Wayne County; Jan. 29 – at Williamsburg; Jan. 30 – Jackson County;

Feb.1 – at Pulaski County; Feb. 2 – at McCreary County; Feb.6 – North Laurel; Feb. 9 – Madison Southern; Feb. 12 – Williamsburg; Feb. 13 – Bourbon County; Feb. 15 – at Clay County; Feb. 18 – Rockcastle County.

^^^

Williamsburg

Amanda Vermillion

Juniors – Sydney Tye, 6-2, C; Shazenah Jackson, 5-6, G; Jasmine Monhollen, 5-4, G.

Sophomores – Kelsey Tye, 6-0, F; Kayla Gibson, 5-7, G; Tori Lester, 6-0, F; Kimmie Bargo, 5-2, F.

Freshmen – Lillie Abbott, 5-10, F.

8th Grade – Lillie Hall, 5-5, G; Madison Combs, 5-5, G; Madison Chapman, 5-8, G; Allyson Caddell, 5-10, C: Raechel Gibson, 5-5, G;

7th Grade – Morgan Prewitt, 5-4, G.

Schedule

Nov.30 – at Rockcastle County; Dec. 4 – at Jackson County; Dec. 5 – Pineville; Dec. 7 – Jellico, Tenn.; Dec. 10-11 – Bowman Memorial Tournament at Lynn Camp; Dec. 17 – Scott, Tenn; Dec. 19 – Jellico, Tenn.;

Jan. 8 – at Corbin; Jan. 9 – at McCreary County; Jan. 11 – 13th Region All “A” Classic at Harlan; Jan. 19 – OBI; Jan. 22 – at Middlesboro; Jan. 23 – Barbourville; Jan. 26 – Whitley County; Jan. 29 – South Laurel; Jan. 30 – at Pineville

Feb. 2 – Corbin; Feb. 5 – at Lynn Camp; Feb. 6 – Jackson County; Feb. 8 – at Whitley County; Feb. 12 – at South Laurel; Feb. 15 – at North Laurel; Feb. 18 – Harlan; Feb. 19 – Berea; Feb. 20 – at Barbourville.

^^^

Knox Central

Wendi Messer Hammonds

Seniors – Cassie Hale, 5-6, G; Taylor Patterson, 5-5, G; Robin Davis, 5-10, C; Brianna Helton, 5-8, F;

Juniors – Rebecca Brown, 6-1, C.

Sophomores – Madison Hicks, 5-10, F; Maddie Pennington, 5-6, G; Madison Taylor, 5-7, F; Abby Mills, 5-7, G.

Freshmen – Toni McCombs, 5-7, G; Emily Davis, 5-8, F.

8th Grade – Riley Swafford, 5-7, C; Morgan Warren, 5-5, G.

7th Grade – Presley Partin, 5-6, G; Reagan King, 5-10, C; Monica Brown, 5-5, G.

Schedule

Dec. 1 – North Laurel; Dec. 3 – at Corbin; Dec. 7 – Harlan County; Dec. 10 – Barbourville; Dec. 12-14 – Bowman Memorial Tournament at Lynn Camp; Dec. 21-23 – Crosstown Winter Classic at Southwestern; Dec. 27-30 – Titan Holiday Classic at Mercer County;

Jan. 4 – Wayne County; Jan. 8 – at Lynn Camp; Jan. 12 – at Perry County Central; Jan. 15 – South Laurel; Jan. 18 – at Southwestern; Jan. 22 – Harlan; Jan. 25 – Hazard; Jan. 28 – Jackson County;

Feb. 5 – at Pineville; Feb. 9 – at Clay County; Feb. 15 – at Whitley County; Feb. 16 – Bell County; Feb. 19 – at Harlan County.

^^^

Pineville

Jamie Mills

Seniors – Sophia Knuckles, 5-8, F; Shayne Raftery, 6-3, C; Makayla Keyes, 5-8, F.

Juniors – Autumn Short, 5-6, F; Morgan Thompson, 5-5, G;

Sophomores – Jill Enix, 5-9, G; Sarah Combs, 5-3, G; Anna Howard, 5-5, F; Mackenzie Fason, 5-7, F.

Freshmen – Katrina Collett, 5-7, C.

8th grade – Reece Foley, 5-3, G; Chelsea Bailey, 5-7, F; Hannah Robbins, 5-7, F; Chesney Brock, 5-8, C; Kristina Williams, 5-7, F.

Schedule

Dec. 1 – at Hancock County, Tenn; Dec. 3 – at Harlan County; Dec. 5 – at Williamsburg; Dec. 7 – at Thomas Walker, Va.: Dec. 12-14 – Bowman Memorial Tournament at Lynn Camp; Dec. 15 – at Middlesboro; Dec. 18 – Red Bird; Dec. 19-21 – Chain Rock Classic;

Jan. 4 – Barbourville; Jan. 7 – Lynn Camp; Jan. 8 – at OBI; Jan. 11 – 13th Region All “A” Classic at Harlan; Jan. 15 – McCreary Central; Jan. 18 – at Jackson County; Jan. 22 – OBI; Jan. 25 – at Bell County; Jan. 28 – Middlesboro; Jan. 30 – Williamsburg;

Feb. 1 – Hancock County, Tenn.; Feb. 5 – Knox Central; Feb. 6 – Thomas Walker, Va.; Feb. 9 – at J. Frank White Academy, Tenn.; Feb 11 – Jackson County; Feb 12 – at Red Bird; Feb. 15 – at Corbin; Feb. 19 – J. Frank White Academy, Tenn.

^^^

Lynn Camp

Richard Jones

Seniors – Breanna White, 5-8, C.

Juniors – Brooklyn Bryant, 5-3, G; Kesha Brock, 5-7, F; Jasmine Miracle, 5-6, F.

Sophomores – Haylee Walker, 5-2, G; Tesla Wynn, 5-4, F.

Freshmen – Bradi Coe, 5-2, G; MaKenzie Grant, 5-9, F; Molly White, 5-8, F; Macie Miracle 5-3, G.

8th Grade- Courtney Bowling, 5-3, G.

Schedule

Dec. 1 – Middlesboro; Dec. 3 – at Somerset; Dec. 5 – at OBI; Dec. 8 – Red Bird; Dec. 11-14 – Bowman Memorial Tournament; Dec. 15 – Thomas Walker, Va.; Dec. 17 – at Lee County; Dec. 28-30 – Citizens National Bank Classic at West Jessamine;

Jan. 2 – at Red Bird; Jan. 7 – at Pineville; Jan. 8 – Knox Central; Jan. 9 – at Whitley County; Jan. 11 – 13th Region All “A” Classic at Harlan; Jan. 15 – at Tates Creek; Jan. 22 – at Barbourville; Jan. 23 – at Thomas Walker, Va.; Jan. 26 – at Bell County; Jan. 29 – Corbin

Feb. 5 – Williamsburg; Feb. 9 – Jellico, Tenn.; Feb. 11 – at Harlan; Feb. 13 – North Laurel; Feb. 18 – at Model; Feb.19 – at Middlesboro.

^^^

Barbourville

Brandon Simpson

Seniors – Natasha Helton, 5-7, G.

Juniors – Jordyn Smith, 5-3, G.

Sophomores – Anna Daniels, 5-11, F; Whitney Brown, 5-3, G; Shelbie Jones, 5-9, C; Kailee Smith, 5-7, G; Katie Shackleford, 5-7, F; Hooda Al-Duraji, 5-1, G.

8th Grade – Abbagail Smith, 5-4, G; Lucy Robinson, 5-3, G; Grace Jones, 5-1, G; Whitney Brock, 5-5, F.

Schedule

Dec. 1 – at Berea; Dec. 3 – at Middlesboro; Dec. 4 – at Thomas Walker, Va.; Dec. 7 – Jackson County; Dec. 8 – at OBI; Dec. 10 – at Knox Central; Dec. 15 – at Burgin; Dec. 19-21 – Chain Rock Classic at Pineville; Dec. 28-30 – Citizenship National Bank Classic at West Jessamine;

Jan. 1 – Taylor County; Jan. 4 – at Pineville; Jan. 9 – Rockcastle County; Jan. 11 – 13th Region All “A” Classic at Harlan; Jan. 18 – Thomas Walker, Va.; Jan. 22 – Lynn Camp; Jan. 23 – at Williamsburg; Jan. 25 – at Red Bird; Jan. 26 – Harlan County; Jan. 29 – Burgin; Jan. 30 – Harlan;

Feb. 6 – Red Bird; Feb. 8 – Hazard; Feb. 12 – Middlesboro; Feb. 20 – Williamsburg.

^^^

Harlan

Derrick Akal

Seniors – Brooklyn Massingill, 5-6, G; Shanae Thomas, 5-5, G; Katie King, 5-8, C.

Juniors – Jordan Brock, 5-7, G; Emma Bianchi, 6-0, C.

Sophmores – Mackenzie King, 5-10, F; Taylor Simpson, 5-7, G; Brandi Haywood, 5-10, F; Katelyn Burkhart, 5-5, G; Amber King, 5-2, G;

Freshmen – Payeton Charles, 5-2, G.

Schedule

Dec. 3 – at North Laurel; Dec. 7 – Clay County; Dec. 8 – Middlesboro; Dec. 11 – Letcher Central; Dec. 15 – Bell County; Dec. 17 – at Harlan County; Dec. 21-23 Bullitt East Invitational; Dec. 27-29 – Lady Bulldog Holiday Classic at Hazard;

Jan. 4 – WYMT Mountain Classic at Knott County Central; Jan. 11 – 13th Region All “A” Classic; Jan. 19 – at Middlesboro; Jan. 22 – at Knox Central; Jan. 30 – at Barbourville

Feb. 4 – Harlan County; Feb. 9 – at Bell County; Feb. 11 – Lynn Camp; Feb. 18 – at Williamsburg; Feb. 19 – at Corbin.

^^^

Harlan County

Debbie Green

Juniors – Leah Evans, 5-8, F; Kaitlin Evans, 5-11, C; Hannah Gaw, 5-6, G.

Sophomores – Blair Green, 6-1, G; Kaylea Gross, 6-0, C; Rebecca Middleton, 5-6, G; Noah Canady, 5-5, G; Morgan Napier, 5-8, F; Taylor Johnson, 5-8, F; Lainey Cox, 5-10, C.

Freshmen – Breann Turner, 5-8, F; Phebe McHargue, 5-4, G; Reanna Middleton, 5-5, G; K.K. Johnson, 5-2, G.

Schedule

Nov.30 – at Clay County; Dec. 3 – Pineville; Dec. 5 – Lexus Shootout Classic at Henry Clay; Dec. 7 – at Knox Central; Dec. 11 – Middlesboro; Dec. 12 – at South Laurel; Dec. 15 – at Lee, Va.; Dec. 17 – Harlan; Dec. 28 – LaRosa’s Holiday Classic at Conner

Jan. 2 – at Bell County; Jan. 9 – WYMT Mountain Classic at Perry County Central; Jan. 15 – Knott County Central; Jan. 18 – Lee, Va.; Jan. 22 – Bell County; Jan. 23 – Titan Classic at Mercer County; Jan. 26 – at Barbourville; Jan. 29 – at Whitley County;

Feb. 2 – at Middlesboro; Feb. 4 – at Harlan; Feb. 8 – Letcher County Central; Feb. 12 – Corbin; Feb. 15 – at Hazard; Feb. 19 – Knox Central.

^^^

Bell County

David Teague

Seniors – Katrina Johnson- 5-10, G; Allison Howard, 5-4, G; Kelli Smith, 5-9, F; Sarah Collins, 5-10, F; Zoe Taylor, 5-11, C; Chealsea Frasure, 6-1, C; Kaylia Hoskins, 5-6, G.

Juniors – Caleigh Collett, 5-6, G; Alex Brock, 5-8, F; Bethany Miracle, 5-7, F.

Sophomores – Karlee Cox, 5-7, F; Lindsay Bryant, 5-6, F; Gabbie Taylor, 5-6, G; Cheyenne Deaton, 5-5, F.

Freshmen – Karri Johnson, 5-4, G; Mackenzie Griffin, 5-9, C; Brea Browning, 5-9, C; Megan Mills, 5-8, G; Kayla Payne, 5-5, G.

8th Grade – Brittany Davis, 5-3, G; Ashley Middleton, 5-9, F; Abby Harris, 5-5, G; Lauren Sutton, 5-6, G; Courtney Bryant, 5-5, G.

7th Grade – Whitney Caldwell, 5-4, G; Makenna Lefevers, 5-4, G; Abigail Cornett, 5-4, G.

Schedule

Dec. 4 – Cumberland Gap, Tenn.; Dec. 5 – at Clay County; Dec. 8 – Campbell County, Tenn.; Dec. 12 – Defender Classic; Dec. 15 – at Harlan; Dec. 19-22 – Anderson County Christmas Tournament at Anderson County, Tenn; Dec. 28-30 – 1st Trust Bank Holiday Classic at Hazard

Jan. 2 – Harlan County; Jan. 5 – WYMT Mountain Classic at Knott County Central; Jan. 9 – WYMT Mountain Classic at Knott County Central; Jan. 12 – Volunteer, Tenn.; Jan. 16 – Middlesboro; Jan. 19 – South Laurel; Jan. 22 – at Harlan County; Jan. 25 – Pineville; Jan. 26 – Lynn Camp; Jan. 30 – at Corbin;

Feb. 2 – at Southwestern; Feb. 5 – at Middlesboro; Feb. 9 – Harlan; Feb. 11 – at Cumberland Gap, TN; Feb. 13 – Perry County Central; Feb. 16 – at Knox Central; Feb. 19 – Whitley County.

^^^

Middlesboro

Ron Edwards

Seniors – Bailey Hensley, 5-4, G; Erica Gambrel, 5-4, G.

Juniors – Bailey Brunsma, 5-6, G; Jane Millett, 5-9, C.

Sophomores – Hannah Warren, 5-7, G; G; Malorie Carter, 5-8, C; Brenna Voges, 5-10, C;

Freshmen – Baylee Woody, 5-5, G; Aubrey Sowders, 5-4, F.

Schedule

Dec. 1 – at Lynn Camp; Dec. 3 – Barbourville; Dec. 4 – McCreary Central; Dec. 7 – Red Bird; Dec. 8 – at Harlan; Dec. 11 – at Harlan County; Dec. 14 – Jackson County; Dec. 15 – Pineville;

Jan. 9 – Leslie County; Jan. 12 – 13th Region All “A” Classic at Harlan; Jan. 16 – at Bell County; Jan. 18 – at McCreary Central; Jan. 19 – Harlan; Jan. 22 – Williamsburg; Jan. 23 – at Red Bird; Jan. 28 – at Pineville; Jan. 30 – OBI;

Feb. 2 – Harlan County; Feb. 5 – Bell County; Feb. 9 – Whitley County; Feb. 12 – at Barbourville; Feb. 16 – at Jackson County; Feb. 18 – at Leslie County; Feb 19 – Clay County; Feb 19 – Lynn Camp.

comments powered by Disqus